Huawei, Mate X 5G Telefonunu Satışa Sundu

4 dk okuma süresi

Huawei CEO’su Richard Yu, 24 Şubat 2019 Pazar, Barselona, İspanya’daki Mobile World Congress’te yeni Huawei Mate X katlanabilir 5G akıllı telefonunu sergiledi. 25 ve 28 Şubata kadar sürecek. İşte tüm detaylar aykutavsar.com.tr Kişisel Blog Sitemizde.

BARCELONA, İspanya (AP) – Çin’in Huawei pazarında yeni birkatlanır ekranlı telefon piyasaya sürüldü ve küresel akıllı telefon pazarınınbaskın oyuncuları Apple ve Samsung’a meydan okurken bükülebilir cihazlar içinson trende katıldı.

Huawei, Mate X telefonunu, ABD’nin bir siber güvenlik riskioluşturduğu iddiasıyla mücadele ettiği için dört günlük mobil cihaz vitrini MWCBarcelona’nın arifesinde açıkladı.

Cihaz, gelecek yıllarda çevrimiçi olması beklenen süperhızlı gelecek nesil mobil ağlarda kullanılabilir.

Cihaz üreticileri, çoğu analistin pazarın en azından ilkgünlerde sınırlı olduğunu düşünmelerine rağmen, bir inovasyon sıkıntısındankurtulmalarına yardımcı olmak için endüstrinin bir sonraki büyük şeyi olarakekranları katlamayı düşünüyor.

Mate X, akıllı telefon kullanıcılarının daha büyük ekranlarve daha uzun pil ömrü için taleplerini karşılamak istediği için Huawei’nin karşılaştığıbir sorunun cevabı, “Tüketici işletme grubunun CEO’su Richard Yu.

“Bu akıllı telefon endüstrisine daha büyük yeniliği nasılgetirebiliriz?” Yu bir parıldayan medya lansmanında söyledi.

Mate X, yıl ortasında satışa çıktığında 2,299 Euro (2,600 $)satacak. Bu, Samsung’un yakın zamanda ortaya çıkardığı Galaxy Fold’un yaklaşık2,000 dolar fiyatından bile daha fazlası.

Forrester analisti Thomas Husson, “Yeni cihaz ne kadaryenilikçi ve teknolojik olarak gelişmiş olursa olsun, kritik bir tüketici kitlesininkatlanabilir telefonların ve 5G teknolojisinin avantajlarını deneyimlemesi çokdaha fazla zaman alacaktır.” Dedi. Huawei, “Samsung ve Apple’danfarklılaşmak ve teknoloji yarışmacısı olmaktan vazgeçmek için kendi markasesini bulmak zorunda.”

Huawei Technologies, son derece rekabetçi bir akıllı telefonpazarında profilini yükseltmeye çalışıyor. Akıllı telefona sahip hemen hemenherkes Android ve yaygın yazılımın arkasındaki gücü Apple ve Samsung, en iyicihaz üreticileri ve Google’ı duymuştur.

Batıda pek çok insanın nasıl telaffuz edileceğini bilmediğibir Çin şirketi olan Huawei (“HWA yolu”) pazarın üst kademesine katılmakistiyor.

Yaklaşıyor. IDC verilerine göre, Samsung, geçen yılın tümü için 1 numaralı akıllı telefon satıcısıydı, ardından Apple, ardından Veri Şirketi Huawei’nin üçüncü sırasındaki araştırma firmasına göre üçüncü sırada yer aldı.

Şirket gizlice, yeni pazarlara girerek, teknolojisiniyükselterek ve düşük gelirli haneler için uygun fiyatlı seçenekler sunan veÇin’deki Apple ve Samsung satışlarını susturan lüks modeller sunan bir seriürün geliştirerek bir endüstri yıldızı oldu. ve Avrupa.

Ancak, Huawei’nin ürünleri ABD’de az ve çok uzaktır. Kıtlık, şirketin Çin casusluğu adına dijital casusluğu kolaylaştırabileceği uzun süren güvenlik endişelerinden kaynaklanmaktadır. Washington, ekipmanlarını yeni 5G şebekelerinin dışında tutmak için Avrupa müttefiklerini lobi yapıyor.

Huawei üzerindeki bulut, ABD savcılarının Kanada’dan iadeedilmek istedikleri şirkete ve baş finans sorumlusu Meng Wanzhou’ya geçen ayaçılan ABD’deki suçlamaları da içeriyor. Onu dolandırıcılıkla suçluyorlar veşirketin akıllı telefonları test etmek için kullandığı T-Mobile mobilteknolojisini içeren ticari sırları çaldığını söylüyorlar.

Huawei, hem Samsung hem de Apple’ın, en son modellere enkısa sürede yükseltme yapmak yerine en kısa sürede tükenene kadar cihazlaratutunmalarına neden olan, sektördeki inovasyondaki yetersizlik nedeniyle akıllıtelefon satışlarındaki düşüşle mücadele ettiğini gösteriyor. bir zamanlaryaptılar.

Analistler, şirket yüksek fiyatlı akıllı telefonlar ve 200 $‘dan 600 $’ a kadar geniş bir yelpazede daha ucuz modeller sattığını ve bununda çoğu tüketicinin istediği iyi bir kamera ve diğer özellikler sunduğunu belirtti.

Ancak, yalnızca Çin ve diğer Asya pazarlarına odaklananiçerik olsaydı Huawei bugün olduğu yerde olmazdı.

Şirket, birkaç yıl önce, Almanya, Fransa, İngiltere, İspanyave İtalya gibi Avrupa pazarlarındaki markasını ve ortaklıklarını tanıtmak içinmilyonlar dökmeye başladığında büyük bir adım attı. Araştırma firması Gartner,şu anda Avrupa’da telefonlarının yaklaşık yüzde 13’ünü sattığını tahmin ediyor.

Gartner analisti Tuong Nguyen, ABD’ye gelince, Huawei’ninhükümeti şirketi siber-kötü adam olarak kullandığı sürece, sadece ilerlemekaydedebileceğini söyledi.

“Marka oluşturma uzun vadeli bir egzersizdir, ancakABD’de, tüm Çin’i markalaşma biçimleri nedeniyle özellikle zor olacak”dedi.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x