Kablosuz Kulaklıklar Kanser Yapabilir

2 dk okuma süresi

Teknolojiyi severek kullanıyoruzancak getirilerinin yanı sıra götürülerini de hesaba katmak gerekiyor. Hiçbirşüphe yok ki büyük firmaların ürettiği AirPod ürünler büyük bir ilgi ilealınmakta ve kullanılmakta… Ancak Samsung, Apple gibi büyük şirketlerinürettikleri ve Bluetooth haberleşme teknolojisin kullanan cihazların kansereneden olabileceği endişesi de var. Üstelik bu endişeler yersiz değiller. Daha geçtiğimizgün, The Atlanta Journal tarafından yayınlanan bir yazıda, bilim insanlarınınAirPod gibi cihazları kullanmanın kansere yol açabileceği yönünde görüşlerineyer verdi. Hatta yazıda, BM ve WHO 250 araştırmacı bilim adamlarınınraporlarını inceledi.

Bluetooth Teknolojisi Kansere YolAçabilir

Hiç şüphe yok ki giyilebilir teknolojiler ve malzeme bilimi hatta nano malzeme biliminin geliştirdiği ürünlerin büyük bir pazar payı olduğu bir gerçektir. Pahalı olan bu ürünlerin, önümüzdeki 3 yıl içinde 160 milyon adedinin satılması bekleniyor. Bu kadar yoğun bir Pazar alanında, kanser gibi sevimsiz bir kelimenin kullanılması üreticileri de tedirgin ediyor. Fakat ne olursa olsun, insan sağlığı büyük şirketlerin kazanacakları milyar dolarlardan çok daha önemli. Bu farkındalığın arttırılması için bluetooth cihazlarının ne tür tehlikelere yol açtıkları yönünde yapılan araştırmalara kulak verilmeli…

Bluetooth Cihazlar Neden KanserYapıyor

Çünkü bu cihazlar, elektromanyetik frekanslarda çalışıyorlar ve kulağa yakın tutulduklarında beyinhücrelerine dalga baskısı yaparak, hücrelere zarar verebiliyorlar. Bu bilgiyiUluslar Arası Kanser Araştırma Ajansı da teyit ediyor. Elektro manyetikdalgaların kesinlikle kanserojen etkisi var.  Sürekli kablosuz kulaklıkkullanan insanların uzun bir süreçte beyin kanseri olma  riskleri dahayüksek… DNA yapısı hasar gördüğünde, tümörler gelişiyor ve beynimiz, en zormüdahale edilebilen bir yapımızdır. Üstelik yapılan araştırmalar yine elektromanyetik dalgaların, yanıklara yol açabileceğini de gösteriyor. Mikro dalgafırınlarımız, kullandığımız elektrik enerjisini kullanarak, yine farklıfrekanslarda bu tür dalgalarla tavuk pişirebiliyor.

Radyo Dalgaları insanlar içinZararlı

Radyo dalgaları gözle görülemeyenve belli frekanslarda dalgalar yaydıkları için, biyolojik hasarlara yolaçabiliyor. Kablosuz güçlü modemler, bluetooth cihazlar cep telefonları da butür dalgalarla çalışıyor. Çok kısa süre kullanıldıklarında bir zararınınolmadığını belirten raporlar da var. Ama yine de bu tür cihazları kullanmariskine girmeye değer mi? Kullanıcılar bu konuda son kararı verecekler.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x