LG G8 ThinQ Özellikleri

2 dk okuma süresi

Her yıl düzenlenmekte olan Mobil dünya kongresi 2019(MWC2019) bu yıl 25 Şubat tarihinde başlayıp 28 Şubat tarihinde bitecek.Etkinlikte Nokia,Xiaomi,Huawei,TCL ve benzeri kuruluşların 2019 modelcihazlarını tanıtmalarının ardından LG’nin herhangi bir hamlede bulunupbulunmuyacağı tartışılmaktaydı. LG yeni amiral gemisi olan ‘G8 ThinQ” modelinitanıtarak listelerdeki yerini almış bulunmakta.

LG’nin tanıtmış olduğu ”G8 ThinQ” modelinin tümözellikleri: 

Ekran :

LG G8 ThinQ Geçtiğimiz yıl çıkan modele göre (LG G7 ThinQ)’e göre oldukça kıvrımlı hatlara sahip olmakla beraber

Kamera tarafında ise LG G7 ThinQ’e göre yatay bir biçimdeoptimizasyonu yapılmış. Cihazı bir düz zemine koyduğumuzda

Pürüzsüz bir duruşa sahip oluyor. Cihazımızın arka kısmındabulunan parmak izi okuyucusu kablosuz hızlı şarjı

Desteklemesinden ötürü arka tarafı yekpare cam’dan oluşmaktadır.Modelin ekran tarafında LG G8 ThinQ Tüm Özellikleri G serisini hep beraberindegetirmekte. LG G8 ThinQ modelinde ilk kez OLED ekran kullanmakta. LG’nin yenimodelinde ahize bulunmamakla beraber Cihazımızın ekran tarafı özel Birteknoloji kullanılarak titreşerek ses aktarma teknolojisine sahip olmaktadır.Cihazın bu özelliği sayesinde titreşimleri cihaz kulağınızdayken pürüzsüz venet bir kalite sunmakta.

Temassız Hareketler :

İlk olarak hayatımıza SAMSUNG’un Galaxy S4 modeli ile girentemassız hareketler fotoğraflar arasında Elimiz ile telefona herhangi birdokunma gerçekleştirmeden elimizi cihazın 10-15 cm üstünde tutarak Sağdan solayada soldan sağa doğru kaydırarak fotoğraflar arası geçiş yapabiliyorduk.LG’ise SAMSUNG Galaxy S4 modelinden uyarladığı bu sistemi yeni amiralgemisi  G8 ThinQ modeline Geliştirilmişbir versiyonunu eklemiş bulunmakta. LG G8 ThinQ modelinin üst kısmında yer alan ve Adına ”Z” Kamerası denilenyeni özelliği bizlere sunmuş durumda. ”Z”Özellikli bu kamerada karşısınaGelen herhangi bir nesnenin derinliğini hızlı bir şekilde hesaplama özelliğinesahip.

LG  G8 ThinQ Ayrı zamanda Z Kamerası ile yüz taramasınıda oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştirebilir durumda.

Cihazın Teknik Özellikleri

Ekran : 6,1 inç QHD+ OLED FullVision, 564 ppi, 3120×1440çözünürlük, 19,5:9 en-boy oranı, %83,66 ekran-gövde oranı

Yonga seti: Qualcomm Snapdragon 855

Arka kamera : 2 adet; 12 MP f/1,5 ve 16 MP f/1,9

Ön kamera: 8 MP f/1,7 ve Z Kamera (ToF)

RAM : 6 GB

Dahili depolama : 128 GB

Batarya : 3.500 mAh

Suya ve toza dayanıklılık: IP68 sertifikası

Güvenlik : Parmak izi okuyucusu (arkada), yüz tanıma, avuçiçi damar izi tanıma

Cihazımız gücünü Qualcomm Snapdragon 855 yonga setindenalmakla beraber 6 GB RAM 128 GB MicroSD kart ve 2 TB’a kadar çıkanartırılabilir dahili depoloma alanına sahip.

Cihazın Pil kapasitesi 3.500mAh. LG G8 ThinQ Android 9 Pieişletim sistemi ile gelen G8’in fiyatı ve ne zaman satışa sunulucağı henüzaçıklanmadı.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x