Microsoft HoloLens 2, Daha İyi Ekran, Daha Etkileyici Holografik Hareket Kontrolleri Başlattı

3 dk okuma süresi

Pazar günü Microsoft MWC 2019’da Microsoft, şirketin ikincinesil karma gerçeklik kulaklık seti olan HoloLens 2’yi piyasaya sürdü. Dahayüksek güç verimliliği. HoloLens 2, 3.500 ABD Doları (18,61 TL civarında)olarak fiyatlandırılmıştır ve şu anda resmi Microsoft’tan Amerika BirleşikDevletleri, Japonya, Çin, Almanya, Kanada, İngiltere, İrlanda, Fransa,Avustralya ve Yeni Zelanda’daki alıcılar için kullanılabilir durumdadır.e-shop. Şirket ayrıca Azure Kinect’i MWC 2019’da başlattı.

MWC 2019 lansman etkinliğindeki Redmond devi, selefininkarşısında ikinci nesil Windows Karma gerçeklik kulaklıktaki görüş alanını ikikatına çıkardığını iddia ediyo. Bu 47’nin holografik yoğunluğunu korurken şimdi52 derecenin altında duruyor. görüş derecesi başına piksel sayısı. Microsoft,HoloLens 2 için mikroelektromekanik sistem (MEMS) ekran teknolojisini kullandıve her bir göz için 2K’lık bir ekranın eşdeğerini sunduğunu iddia etti.

HoloLens 2 gücünü Qualcomm Snapdragon 850 Hesaplama Platformu’ndan ve ayrıca özel olarak üretilmiş bir Holografik İşleme Ünitesinden alıyor. Ses girişi ve çıkışı, sırasıyla 5 kanallı bir mikrofon dizisi ve dahili bir mekansal ses donanımı tarafından gerçekleştirilir. Kullanıcılar kulaklık takarken güvenlik işleminden geçen bir kimlik doğrulama tarayıcısı vardır, bu da kulaklık taktıktan hemen sonra gitmeleri iyidir. 8 megapiksel algılayıcı görüntülü konferansı kolaylaştırırken, USB-C tipi bir bağlantı noktası şarj etmek için var.

HoloLens 2’nin en dikkat çekici özelliklerinden biri,yerleşik AI ile birlikte çalışan gelişmiş bir ToF sensörü sayesindekullanıcıların hologramlarla elleriyle etkileşime girmelerine izin vermesine,hatta sentetik dokunsal geri bildirim yoluyla hissetmelerine izin vermesidir.mekansal farkındalık algoritması. Hologramlar, hava el hareketleriyleyönlendirilmesinin yanı sıra, hologramların göz takibi ve sesli komutlarlakontrol edilmesine de yardımcı olur.

HoloLens 2, flip-up vizör tasarımına sahiptir vekullanıcıların en optimum uyuma sahip olmalarını sağlayan bir çevirmeli montajtasarımına sahiptir. Gelişmiş ergonominin yanı sıra, HoloLens 2 galso daha iyitermal yönetim için gelişmiş bir buhar haznesi teknolojisine ve ayrıca birkarbon fiber şasiye sahiptir. Microsoft, HoloLens 2’ye ek olarak, aynı zamandabirinci sınıf çalışanlar için tasarlanan ve çeşitli iş senaryoları için gerçekzamanlı olarak adım adım talimatlar sunan Microsoft Dynamics 365 Yönergeleriadı verilen yeni bir yazılım çözümü de duyurdu.

Şirket ayrıca, bugün düzenlediği basın toplantısında – AzureKinect’te HoloLens 2’ye ek olarak ikinci bir donanım ürünü piyasaya sürdü.Azure Kinect Geliştirici Kiti (DK) olarak da adlandırılan Azure Kinect, Microsoft’un2017’de Kinect’i üretme konusundaki fişleri geri çektikten sonra Kinectteknolojisinin geri dönüşünü işaret ediyor. Azure Kinect, kurumsal müşterileriçin AI destekli bir çözümdür. şirketin Azure bulut hizmetleriyle entegredir.Bir ToF sensörü, 12 megapiksel RGB kamera ve 1 megapiksel derinlik algılamalensi içerir. Azure Kinect’in sensörleri çevrenin 3 boyutlu bir haritasınıçıkarır ve AI’yı gerçek zamanlı durum değerlendirmesi ve uyarı göndermek içinkullanır. Azure Kinect 399 dolar olarak fiyatlandırıldı (2.121TL) ve şimdi önsipariş için hazır, ancak başlangıçta yalnızca Amerika Birleşik Devletleri veÇin’de satışa sunulacak. Makalemizde bahsi geçen fiyatlara Vergi ÖTV v.b dahiledilmemiştir. Güncel kur ile çevrilmiştir.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x