Yeni Robot Kapsül Kilo Verdirecek

1 dk okuma süresi

Massachusetts Teknoloji enstitüsü bilim araştırmacıları, mideyeinince şişen bir kapsül geliştirdiler. Bu kapsül mideye indiğinde, şişecek vebir doygunluk hissi verecek. Böylece kişi, yemek yemek istemeyecek. Mide şişkinolduğundan tüketilen yemek, eskiye oranla yarı yarıya inecek. Hızla kilovermeyi sağlayacak olan yeni robot kapsüllerin marifeti yalnızca bu değil…Kapsüllere yerleştirilecek kameralarla midenin içi kolayca izlenebilecek. Robot Kapsüller dışarıdan radyodalgaları ile kontrol edilebilecek. Yani sadece zayıflama değil, midehastalıklarının görüntülenmesi ve endoskopi gibi acı verici uygulamaların da robot kapsül ile tarihe geçmesiamaçlanıyor.

Kapsüller gizemli Vücudumuzun İç Yapısını Ortaya Çıkaracak

Robot kapsüller, standart bir hap büyüklüğünde olacak. Mideye indikten sonra ping pong topu gibi mide içinde açılabilecek. Bu hacmini birkaç ay boyunca koruyabilecek olan bu yapı, zayıflama, vücut ısısını izleme, yemek borusu mide kalın bağırsakların iç yapısı izleme gibi olanaklar sunuyor.

Yemek borusuna İnerken Şişme riski Var mı?

Robot kapsül mideye inmeden, şişmesi mümkünolmayan bir teknoloji içeriyor. Mide içine girdikten sonra şişmesini sağlayacakbir mekanizması var. Hayvanlarda yapılan testlerde hiçbir sorun çıkmadı.Önümüzdeki yıl sırasıyla önce köpeklerde sonra da insanlarda bu haplardenenecek.

Kapsülle Kilo Vermek

Kapsüller iştahı ile başı dertteolan obezite hastalarına büyük kolaylıklar sunuyor. Kapsüller, tehlikeli midekesme-küçültme operasyonlarını da tarihe gömecek gibi duruyor. Çünkü mideninküçültülmesi gerekmeyecek. Mide içine inen kapsül midede şişince, 3-4 ay kadarsüre kilo vermek için tüm olanaklar sağlanmış olacak. İştah kesilince besinalımı azalacak. Vücut da depo edilen yağları yakmaya başlayacak. Hızla kilovermek için iyi bir yöntem…

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın

x